2021-04-16

Ežerėlio kultūros centro salėje eksponuojami Kauno kolegijos Menų akademijos II kurso tekstilės specializacijos studentų 2018 – 2019 metais atlikti kursiniai darbai. Parodos tema – ,,Kauno architektūros interpretacija“ – skatino studentus pažinti charakteringus Kauno miesto pastatus, pasidomėti jų istorija, meniškai juos interpretuoti batikos technika.

Žodis ,,batika” kilęs iš javiečių kalbos žodžio ,,tik” ir reiškia tašką. Seniausi batikos pavyzdžiai rasti Artimuose ir Vidurio Rytuose, Vidurinėje Azijoje, Indijoje, Malaizijoje, Afrikoje, Kinijoje. Į Europą batiką atvežė Olandijos pirkliai XVII a. Batika yra tekstilės dekoravimo būdas, kai įkaitusiu vašku ir specialiu įrankiu – tjantingu – piešiama ant audinio ir po to dažoma specialiais dažais. Tos vietos, kurios buvo padengtos vašku, nenusidažo. Ši technika yra išraiškinga ir dažnai nenuspėjama, o galutinis rezultatas ir pradžiugina, ir nustebina.

Parodos autoriai: Ofelija Parašinskaitė, Lukas Minkevičius,  Olegas Moisejenko, Onutė Petrikytė, Karolina Urbonaitė, Ieva Norkevičiūtė, Karolis Zabita.

Parodos kuratorė –  Tekstilės studijos vadovė Birutė Sarapinienė.

Kviečiame parodą aplankyti Ežerėlio kultūros centre darbo dienomis 8 – 17 val.