2022-08-01

Tarptautinis scenos menų festivalis „ConTempo” atkeliauja į Akademiją! Festivalis pristato netgi 3 pasirodymus miestelio gyventojams ir svečiams.

Rugpjūčio 6 d. 13:00 Obelynės sodyboje (Obelynės g. 8, Akademija, Kauno r.)
„ŽIRAFOS” | Teatras „Xirriquiteula“ (Katalonija)
Trukmė: 30 min.
Žirafos Obelynėje?! Savanos karštis, juokas ir afrikietiški ritmai istoriniame sode! Leiskitės į kelionę su būriu linksmų žirafų ir iš naujo atraskite Obelynę nerūpestingo džiaugsmo pripildytomis akimis. Jei pastebėsite poetiškai pievele klajojančių žirafų šeimynėlę, neišsigąskite, o nusišypsokite! Rugpjūčio 6 d. spalvingų žirafų būrys Pakaunėje kurs svajingą savanos atmosferą. Vedami ritmingų būgnų garsų, šie žavūs ir smalsūs gyvūnai tyliai judės pirmyn be jokio scenarijaus ir žaismingai megs pažintis su aplink juos besibūriuojančiais vaikais ir suaugusiais. Šeimynėlė linkusi stebinti! Susidurdami su šiais personažais neliksite abejingi ištiesti ranką, paglostyti ir linksmai pasijuokti, ypatingai jiems krečiant smagias išdaigas. Kartu su linksmomis ir išradingomis žirafomis leiskitės į laukinį miestelio nuotykį, kuriame netrūks geros nuotaikos, egzotikos ir vasariško šurmulio! Tuo pačiu apsilankykite ir tą dieną vyksiančioje vaikų šventėje „Laukinukas”!

Rugpjūčio 20 d. 16:00 Stovėjimo aikštelė prie VDU ŽŪA centrinių rūmų (Studentų g. 11,
Akademija, Kauno r.)
„BAL TRAP“ | La Contrebande (Prancūzija)
Trukmė: 30 min.
Komandiniame žaidime, kuriame taisyklės kuriamos čia ir dabar, kūnas tampa lyg į orą skriejančiu žaislu, o rizika ir humoras – pagrindiniais žaidimo principais. „Bal Trap“ – gyvas ir įtraukiantis 30-ies minučių žaidimas, kuriame 6 akrobatai atsiduria lyg žaidimų aikštelėje ir nusprendžia žaisti su tuo, kas juos supa: svyravimo lenta tampa suaugusiųjų sūpynėmis, o trapecija, dartai ir balionai – žaismingais elementais. Rizikingas šio akrobatinio šou taisykles nustato patys žaidėjai, siekiantys meistriškai ir su humoru pakilti virš visų pavojų. Jie žongliruoja savo kūnu ir pasiutusiu tempu lyg fejerverkai lėkdami į orą, kuria netikėtas trajektorijas ir akrobatines figūras. Visi prieš
vieną, ar visi kartu? Kvapą gniaužiantis reginys tampa ne tik apie individą, bet ir apie savo vietos atradimą ir grupės sinergiją. „Bal Trap“ yra ne varžybos tarpusavyje, o tarpusavio pasitikėjimas ir ribų peržengimas drauge. Tad ar išdrįsti, ar neprisidėti prie šio rizikingo žaidimo – sprendžia kiekvienas.

Rugpjūčio 20 d. 15:00 VDU ŽŪA III rūmai (Universiteto g. 10, Akademija, Kauno r.)
Rugpjūčio 20 d. 17:00 VDU ŽŪA III rūmai (Universiteto g. 10, Akademija, Kauno r.)
„PASILIK PASKUTINĮ ŠOKĮ MAN“ | Alessandro Sciarroni (Italija)
Trukmė: 20 min.
Elegantiškame dviejų vyrų šokio sūkuryje ištirpsta visi barjerai. Lieka tik ritmingi muzikos garsai, fizinė ištvermė ir judesių autentiškumas. Performanse „Pasilik paskutinį šokį man“ itališko šokio „Polka Chinata“ žingsneliai nukelia į 1900-ųjų metų Boloniją. Šį autentišką, tačiau kurį laiką primirštą šokį pasirodymo kūrėjas A. Sciarroni atrado daugiau nei po šimto metų, kai Italijoje jį praktikavo vos penki žmonės. Kartu su šokio meistru Giancarlo Stagni ir ekspresyviais atlikėjais Gianmaria Borzillo ir Giovanfrancesco Giannini senovinė tradicija ant parketo atgimsta iš naujo. Istorinis šokis „Polka Chinata“ yra išskirtinis tuo, kad poroje jį atlieka tik vyrai. Šokio struktūra reikalauja fizinės ištvermės, nes naudojami beveik akrobatiniai judesiai: vienas kitą stipriai apkabinę šokėjai atlieka daugybę grakščių sukinių, o žingsneliams įgavus pagreitį, sukasi ratu pasilenkdami beveik iki pat žemės. A. Sciarroni atgaivintas ir šiuolaikinei publikai pristatomas šokis – lyg svaigi kelionė į praeitį ir susidūrimas su dabartimi, išlaikant pirmapradį unikalumą bei istorinę atmintį.

*Festivalį pristato „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022”. Daugiau informacijos:
www.contempofestival.lt