2022-06-14

Zapyškio Jonų šventė kviečia pavakaroti su jau 27-erius metus gerbėjus džiuginančia grupe BIPLAN! Kartu niūniuosime hitus „Labas rytas“ ir „Amore“, tad susitinkame birželio 24 d., penktadienį, 19 val. prie Senosios Zapyškio bažnyčios!

„Biplan“ – kartais lyriški, dažniausiai pozityvūs, bet niekada nepamirštantys rokenrolo ir neverčiantys nuobodžiauti.

1995 metais susikūrę „Biplan“ iš pradžių mėgino dainuoti angliškai, bet tikru grupės proveržiu tapo 1998 metų albumas „Braškės“ ir nemirtingas jo hitas „Labas rytas“. Albumas buvo pripažintas metų albumu „Bravo“ apdovanojimuose, o „Biplan“ tapo metų roko grupe bei metų grupe „Radiocentro“ rinkimuose.

Ir tai buvo tik pradžia! Po to sekė ypatinga sėkmė, daugybė apdovanojimų ir koncertinių scenų Lietuvoje ir užsienyje. Per savo karjerą „Biplan“ pasirodė įvairiuose tarptautiniuose festivaliuose, surengė solinius koncertus, taip pat su koncertais lankėsi Latvijoje, Lenkijoje, JAV, Jungtinėje Karalystėje, Airijoje, Norvegijoje, Švedijoje, Vokietijoje, Prancūzijoje ir net Albanijoje bei Kosove. 2013 metais „Biplan“ tapo pirmąja užsienio grupe, pasirodžiusia Maidane, Kijeve.

2015 metų vasario 16 dieną ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ medaliu buvo apdovanotas Maksas Melmanas, kaip įvardinta apdovanojimą įteikusios Lietuvos prezidentės Dalios Grybauskaitės dekrete – „Lietuvos roko grupės „Biplan“ lyderis, vokalistas, gitaristas, muzikos ir tekstų autorius, aktyvus akcijos Ukrainai palaikyti Lietuvoje ir Ukrainoje dalyvis.“

Savo hitą „Amore“, kuris 2013 metais tapo grojamiausia daina Lietuvoje, „Biplan“ yra įrašę net keturiomis kalbomis – lietuviškai, ukrainietiškai, rusiškai ir baltarusiškai. Ko gero, tai – Lietuvos rekordas. Beje, šį kūrinį į savo koncertus Lietuvoje buvo įtraukusi ir portugalų žvaigždė Salvadoras Sobralis.

2020 metais „Biplan“ klausytojus nustebino ir pavergė kartu su Karina Krysko parengę džiazo muzikos programą „Džiaze tik merginos“, į kurią įtraukė savo žymiausius ir mažiau žinomus kūrinius.

Koncertas nemokamas!