(8 37) 534114 ezereliokultura@gmail.com

Zapyškio bažnyčia

Ar esate girdėję žodį meliuzina? O ar žinote, jog viena iš dviejų Lietuvoje išlikusių meliuzinų kabėjo būtent Senojoje Zapyškio bažnyčioje?

Ar žinojote, jog Senoji Zapyškio bažnyčia turėjo unikalios konstrukcijos vargonus, vadintus Lietuvos vargonų karaliais? Vargonus puošė karaliaus Dovydo bei grojančių angelų skulptūros, judėjusios instrumentui grojant!

Visas šias paslaptis saugo Senoji Zapyškio Šv. Jono Krikštytojo bažnyčia – viena seniausių gotikinio stiliaus bažnyčių Lietuvoje. 2017-2018 m. atlikti archeologiniai tyrinėjimai atskleidė daug informacijos: kai kurios prielaidos buvo išsamiai patikrintos ir patvirtintos, kai kurie mitai (pavyzdžiui, jog bažnyčia statyta Vytauto laikais) – paneigti, o kai ko nesitikėjo atrasti ir patys archeologai: pavyko atrasti kelias išlikusias zakristijos plyteles, buvusio priestato ir varpinės pamatą, o seniausias visų tyrinėjimų radinys – brūkšniuotosios keramikos, kuri buvo paplitusi Lietuvos teritorijoje II tūkst. pr. Kr. ir buvo vyraujanti iki II-III a., šukė!

Senoji Zapyškio Šv. Jono Krikštytojo bažnyčia – unikalus architektūros objektas, nuo XVI a. išlaikęs pirmapradį tūrio vaizdą ir traukiantis turistus iš visos Lietuvos. 2020 m. bažnyčia atvėrė duris po restauracijos ir dabar yra naudojama tik kultūrinėms reikmėms. Kauno rajono Ežerėlio kultūros centrui buvo pavesta užduotis įveiklinti jaukią, kameriniams renginiams ypatingai tinkančią bažnyčios erdvę, kurioje yra 150 sėdimų vietų. Čia susitinka įvairios meno rūšys, įdomūs žmonės, naujos patirtys, žinios ir netikėti muzikiniai atradimai. Kviečiame ir į kasmetinius, jau visų pamėgtus, renginius aikštėje prie Senosios Zapyškio bažnyčios: Aitvarų festivalį „Tarp žemės ir dangaus“, Šv. Jono Krikštytojo titulinius atlaidus ir Liepos 6-osios minėjimą!

Apsilankykite unikalioje erdvėje su savita akustika ir ypatingai paveikia sinteze su architektūra ir istoriniu kontekstu! Nemuno pakrantėje stovinti bažnyčia kasmet kentėdavo nuo potvynių, tad mes teigiame

Senoji Zapyškio bažnyčia: ne Nemuno, o kultūros potvynis!

 

Keisti šrifto dydį