+370 37 534114 ezereliokultura@gmail.com facebook accesibility

Aitvarų festivalis

Respublikinis Aitvarų festivalis „Tarp žemės ir dangaus“

Tai viena iš gražiausių pavasario švenčių – Aitvarų festivalis „Tarp žemės ir dangaus“, kuri vyksta Zapyškyje, Kauno rajone. Šis renginys vyksta nuo 2005 metų ir nesustoja augti. Šventė vyksta išskirtinėje Kauno rajono vietoje – Zapyškio kurortinėje teritorijoje, Nemuno slėnyje, šalia gotikinės architektūros perlo – šv. Jono Krikštytojo bažnyčios. Vienas pagrindinių festivalio tikslų – sudaryti sąlygas kokybiškam ir kūrybiškam laisvalaikiui gamtoje. Aitvarų festivalio logotipą sukūrė Raminta Kriščiūnaitė. Festivalio himnas – daina „Aitvaras”, kurios autorius Andrius Kulikauskas. Pirmą kartą „Aitvaras” nuskambėjo 2014 metais, kai festivalyje svečiavosi pats dainos kūrėjas.

Festivalio metu tradiciškai vyksta aitvarų kūrybinės dirbtuvės, organizuojamos aitvarų ir lėktuvėlių varžybos, kurioms teisėjauja profesionalūs teisėjai. Aitvarų varžybose kasmet dalyvauja apie 100 dalyvių, kurie varžosi dėl trijų prizinių vietų bei tuo pačiu dalyvauja laimingiausio aitvaro loterijoje. Apdovanojimai varžybų nugalėtojams yra ypatingi, dažniausiai rankų darbo gaminiai, kuriuos kuria jaunosios kartos menininkai (pvz., stiklo menininkė Valda Verikaitė).

Aitvarų festivalyje netrūksta ir kitokios veiklos, kuri susijusi su dangumi ir vėju. Be tradicinių kūrybinių aitvarų dirbtuvių, varžybų, atvirlaiškių pašto, muilo burbulų šventėje gausu ir kitų įdomių ir originalių veiklų.

Tarp įvairių edukacijų, dirbtuvių ir pramogų festivalyje skamba ir gyvo garso muzika. Festivalyje yra koncertavę V. Bareikis, grupės „Liūdni slibinai“, „Antikvariniai Kašpirovskio dantys“, K. Smoriginas ir kiti žymūs atlikėjai.

Festivalio metu renginio dalyviai skanauja įvairaus, netradicinio maisto. O festivalio „Tarp žemės ir dangaus“ vieta unikali tuo, kad į ją galima atvykti įvairiomis transporto priemonėmis. Planuojantiems automobilius palikti namuose į Zapyškį rekomenduojama keliauti dviračiais, atplaukti laivu „Kaunas“, kuris plaukia nuo senosios Kauno prieplaukos, bei patogiai atvykti viešuoju transportu iš Kauno autobusų stoties.

Aitvarų festivalis – tai galimybė visą dieną praleisti kartu su savo artimaisiais ir draugais, kuriant aitvarus, juos laidant į dangų, grožintis Nemunu ir jo pakrantėmis, klausantis išskirtinės muzikos bei dalyvaujant kūrybinėse veiklose. Aitvarų festivalis – tai puikios emocijos ir ypatinga aplinkos bei čia susirinkusių žmonių sukurta atmosfera.

Jei visa tai norite pamatyti, išgirsti ir pajausti, būtinai susitikime kiekvienais metais Aitvarų festivalyje „Tarp žemės ir dangaus” Zapyškyje!