(8 37) 534114 ezereliokultura@gmail.com

Edukacijos

Kur pasislėpė Sapiegų Lapinas? Kūrybinės herbo dirbtuvės.

 

1413 m. pagal Horodlės unijos susitarimą tarp Lenkijos Karalystės ir Lietuvos, 47-ios Lietuvos bajorų giminės gavo lenkų bajorų giminių herbus. Taip herbas „Lapė” atkeliavo į Lietuvą. Žymiausia giminė perimusi šį herbą tapo Sapiegos, o pats herbas Lietuvoje sutinkamas visur, kur tik didikai turėjo turto. Ne išimtis ir Senoji Zapyškio bažnyčia, kurios sienų tapyboje yra išlikęs herbo kontūras.

Edukacinio užsiėmimo metu dalyviai sužinos, kaip atsirado herbai, kokios jų sudarymo taisyklės, ką reiškia heraldikoje naudojamos spalvos, kokios figūros naudojamos komponuojant herbą, ką jos simbolizuoja.

Praktinėje dalyje dalyviai, pritaikydami įgytas žinias, susikurs savo šeimos, giminės ar klasės herbą.

Užsiėmimo turinys pagal poreikį gali būti pritaikomas įvairioms amžiaus grupėms.

Edukacijos trukmė – 1 val.

Nemokama

Papildoma informacija ir registracija el.paštu: ekskursijoszapyskis@gmail.com

Telefonu: +370 684 03614

 

Gotikos bruožai Lietuvoje. Zapyškio bažnyčios rekonstrukcija. 

 

Gotika – pirmas architektūrinis stilius Lietuvoje. Lyginant su Europa, Lietuvoje ji pradėjo plisti gan vėlai. Tačiau tam nebuvo sąlygų, nes pilys ir įtvirtinimai statyti iš lauko riedulių karų metu buvo daug patikimesni už elegantiškus mūrinius bokštelius.

Senoji Zapyškio bažnyčia – viena seniausių vėlyvosios gotikos stiliaus bažnyčių Lietuvoje. išsiskirianti dar ir tuo, kad buvo pastatyta ne didžiuosiuose miestuose, bet periferijoje.

Teorinėje užsiėmimo dalyje dalyviai bus supažindinti su Lietuvoje esančiais gotikiniais statiniais ir jų architektūriniais bruožais. Išskirtinis dėmesys skiriamas Zapyškio bažnyčiai, jos pastatymo istorijai ir naujai atkurtoms detalėms, kurios mus nukelia į praeitį.

Praktinėje edukacijos dalyje iš pateikto šablono dalyviai sukonstruos erdvinį Senosios Zapyškio bažnyčios maketą.

Užsiėmimo turinys pagal poreikį pritaikomas įvairioms amžiaus grupėms.

Edukacijos trukmė – 1 val.

Nemokama

Papildoma informacija ir registracija el.paštu: ekskursijoszapyskis@gmail.com

Telefonu: +370 684 03614

 

Aitvarų dirbtuvės

Zapyškis aitvarų sostinės titulą gavo dėl kasmetinio aitvarų festivalio “Tarp žemės ir dangaus”, vykstančio prie Senosios Zapyškio bažnyčios nuo 2006 metų. Festivalio metu dangų nudažo įvairiaspalviai ir įvairiaformiai, dideli ir maži, savadarbiai ar pirktiniai aitvarai.

Kviečiame į aitvarų dirbtuves, kuriose iš suteiktų priemonių pasigaminsite dangumi lengvai skriejantį aitvarą. Dirbtuvių metu, pasitelkę savo fantaziją, papuošite aitvaro konstrukciją. Čia pat, išėjus į pievą prie bažnyčios jį galėsite palaidyti. Ir būtinai atvykite į aitvarų festivalį pasidžiaugti ir pasivaržyti su kitais laidytojais!

Edukacijos trukmė – 1,5 val.

Nemokama

Papildoma informacija ir registracija el.paštu: ekskursijoszapyskis@gmail.com

Telefonu: +370 684 03614

 

Visos organizuojamos veiklos nemokamos.

Keisti šrifto dydį