(8 37) 534114 ezereliokultura@gmail.com

Ringaudų

Ringaudai – kaimas Kauno rajono savivaldybėje, į vakarus nuo Kauno, netoli vakarinio lanksto, nusidriekęs prie kelio Kaunas–Zapyškis–Šakiai. Ringaudų seniūnijai priklauso 18 kaimų. Ringaudų gyvenvietė pradėjo kurtis 1964 m., kai į Noreikiškes persikėlė Lietuvos žemės ūkio akademija.

Darbo laikas

Kauno rajono Ežerėlio kultūros centro Ringaudų laisvalaikio salės buveinė –
Kauno r. sav., Ringaudų k., Gėlių g. 2, LT-53332;

Kultūrinių renginių organizatoriaus darbo laikas:

Pirmadienis – penktadienis 10.00-18.30
Pietų pertrauka: 14.00-14.30

Tel.: 8 37 563393
Mob. tel.: +370 615 28443
El. p. ringaudukc@gmail.com

Istorija

Ringaudai – kaimas Kauno rajono savivaldybėje, į vakarus nuo Kauno, netoli vakarinio lanksto, nusidriekęs prie kelio Kaunas–Zapyškis–Šakiai. Ringaudų seniūnijai priklauso 18 kaimų. Ringaudų gyvenvietė pradėjo kurtis 1964 m., kai į Noreikiškes persikėlė Lietuvos žemės ūkio akademija. Mokomasis ūkis buvo įsikūręs jau anksčiau, turėjo beveik 5000 ha žemės. Juodelynės gyvenvietė jau buvo perpildyta, tad siūlyta naują gyvenvietę statyti Pypliuose, bet dėl per didelio atstumo atsisakyta. Ringaudai tiko visapusiškai ir greitai virto statybų aikštele.

Individualius namus čia statėsi ūkio kontoros, fermų, mechaninių dirbtuvių ir kitų padalinių darbuotojai, Akademijos dėstytojai, mokyklų pedagogai ir kiti. Šiuo metu Ringaudų seniūnijoje gyvena 8967 gyventojai. Ringaudai – viena labiausiai besiplečiančių Kauno rajono seniūnijų, kurios gyventojų skaičių kasmet papildo jaunos šeimos.

Ringauduose yra įsikūrusi Ringaudų seniūnija, asociacija „Ringaudų bendruomenės centras“, Ringaudų pradinė mokykla, Ringaudų biblioteka, Tabariškių Kristaus Karaliaus bažnyčia.  Bendradarbiaudama su šiomis įstaigomis, Ringaudų laisvalaikio salė organizuoja jau tradiciniais tapusius renginius: bendruomenių šventę, Baltų vienybės dieną, Padėkos vakarą, Kalėdų eglutės įžiebimo šventę, Užgavėnes, Vasario 16-osios, Kovo-11 minėjimus, Jorės šventę, Karaliaus Mindaugo karūnavimo dieną. Nuo 2019 m. Ringaudai įsitraukė į Kaunas 2022 „Šiuolaikinių seniūnijų“ programą, kurios dėka kuriama moderni Ringaudų bendruomenės tapatybė.

Šalia didžiųjų metinių renginių Ringaudų laisvalaikio salė organizuoja įvairias edukacijas, pilietines akcijas, kūrybines dirbtuves, susitikimus su vietiniais ir kitais menininkais. Kartu su aktyvia ir atvira bendruomene, Ringaudų laisvalaikio salė siekia, jog kultūra Ringauduose būtų puoselėjanti paveldą, šiuolaikiška ir inovatyvi.

 Žymios istorinės asmenybės:

Augustinas Gricius (1899-1972) – prozininkas, dramaturgas.

Antanas Sutkus (1892-1968) – režisierius, artistas, „Tautos teatro“, vaidybos mokyklos „Vilkolakis“ įkūrėjas, buvo Valstybės teatro direktorius.

Lankytinos vietos:

  • Kauno tvirtovės I-asis fortas;
  • Pyplių piliakalnis;
  • Miško poilsiavietė „Barsukynė“;
  • Virbališkių piliakalnis;
  • Jono Vaidelio sodyba;
  • Tabariškių Kristaus Karaliaus bažnyčia.

Kolektyvai

Repeticijų laikas

Folkloro ansamblis „Ringauda“ (vad. L.Liaudanskaitė) – I, IV 17.30 – 19.30 val.
Ringaudų laisvalaikio salė

Sutartinių giedotojų grupė (vad. L.Liaudanskaitė) – V 17.30 – 19.30 val.
Ringaudų laisvalaikio salė

Liaudies muzikos ir šokio ansamblis „Rasa“ Šokių kolektyvas (vad. D. Žilinskas) -I, III 20.00 – 22.30 val.
Ringaudų pradinės mokyklos choreografijos salė

Orkestras (vad. G.Vilčiauskas) – II, III 19.00 – 21.00 val., IV 20.00 – 22.00 val.
Ringaudų pradinės mokyklos choreografijos salė

Keisti šrifto dydį