+370 37 534114 ezereliokultura@gmail.com facebook accesibility

Ežerėlis – ,,Šiuolaikinė seniūnija“

FOTOPASAKOJIMAI – Ežerėlio kultūros centro ir vietinių fotografų iniciatyva, atskleidžianti mūsų gyvenvietės įvairovę perteikiamą per fotoaparato objektyvą. Fotopasakojimų ciklas siekia skleisti vietos menininkų kūryba, kviesti diskutuoti ir burtis bendruomenę dalyvauti projekte „Ežerėlis – Šiuolaikinė seniūnija“.

Nori dalyvauti projekte? Turi idėjų? Rašyk mums ezereliokultura@gmail.com


FOTOPASAKOJIMAI: #1 (Roma Kalėdienė) <<Ežerėlio pastatai>>

Fotomenininkė Roma Kalėdienė dalinasi savo nuotraukomis, kuriose atskleidžia Ežerėlio pastatų ypatumus, jų architektūros detales bei būdingus bruožus. Šiose nuotraukose galima pamatyti kasdienybės sustingdytų akimirkų, reikšmingų kiekvienam atskirai, tačiau kartu kalbančių apie bendrą mūsų visų būtį ir bendrystę Ežerėlyje. Pati autorė savo nuotraukomis tarsi perduoda žinutę: „Smagu pastebėti ir užfiksuoti tokį įvairų Ežerėlio pastatų veidą – nuo trapių medinukų iki tvirtų betoninės statybos namų. Kiekvienas statinys tarsi gyvena savo ir jo šeimininkų gyvenimą ir turi kažkokių paslapčių“.

Kviečiame apsilankyti virtualioje Romos Kalėdienės galerijoje ir laukti kitų FOTOPASAKOJIMŲ apie Ežerėlį!

 

 


FOTOPASAKOJIMAI: #2 (Elina Skaržinskienė) <<Ežerėlio pastatai ir vietovės>>

Fotomenininkė Elina Skaržinskienė dalinasi nuotraukomis, kuriose užfiksuotos jau pažįstamos, o gal dar ir nematytos Ežerėlio seniūnijos vietos. Autorė apie santykį su šiomis jai maloniomis akiai „vietelėmis“ teigia: „Ežerėlyje gyvename jau kelerius metus, nors, palyginus su senaisiais gyventojais, tai yra lašas jūroje. Miestelis į širdį krito nuo pat pirmo apsilankymo. Ežerėlyje lyg sustoja laikas, susijungia praeitis, dabartis ir abi viltingai žvelgia į ateitį. Žiedlapiais nusėti medžiai, kupini gyvybės, glaudžiasi prie namelio senelio, lyg norėtų pasidalinti jėgomis… Smilgos, išdidžiai sustojusios lyg prieš sušaudymą… Vagonų trikampė begalybė… Senų sandėliukų simetrija, garažų žaisminga spalvų gama – tiesiog gera tuo gyventi ir dalintis su bendruomene, kuri, reikalui esant, susivienija, pakyla, šoka, dainuoja ir, svarbiausia, nesustodama eina pirmyn.“

 

 


FOTOPASAKOJIMAI: #3 (Vaida Virbickaitė) <<Kelionė Ežerėliu>>

Fotomenininkė Vaida Virbickaitė, apsilankiusi Ežerėlyje, pastebėjo šio miesto ypatingą dvasią ir įviariapusiškumą. Autorė dalijasi pirmaisiais įspūdžiais ir fotomanipuliacijomis.

„Atvykusi į Ežerėlį, pirmiausiai užsukau į parduotuvę nusipirkti vandens. Išėjusi iš parduotuvės pamačiau namą, kurio kieme žmonės laiko dekoratyvinius balandžius ir pagalvojau, kad čia manęs laukia kažkas įdomaus. Neklydau. Kiekvienas kiemas, kiekvienas posūkis man kišo vis naujas idėjas kūrybai bei stebino savo įvairiapusiškumu.

Mačiau žmonių kiemuose dekoratyvinius gyvūnėlius: stirnas, gandrus, sraiges, varles, ežiukus, laputes. Mačiau senovines mašinas, kurios priminė apie laikus, kai dar nebuvau gimusi. Radau neįprastų Lietuvoje karvių aptvarą. Taip pat neoficialų senovinių traktorių ir autobusų muziejų po atviru dangumi…Tikrai mačiau nuostabią gamtą, siauruką, vandens bokštą bei durpyną. Visi šie matyti vaizdai nugulė į mano fotografijų archyvą bei mano mintis. O tada įsišaknijęs karantino režimas, peržiūrėtas per didelis filmų kiekis ir kelionių po pasaulį ilgesys susidėjo į vieną vietą ir sprogo į šešių fotomanipuliacijos būdu sukurtų nuotraukų seriją „Kelionė Ežerėliu“. Kelionės laiku, kelionės po neatrastus žemynus bei ateivių įsiveržimas – tokius kūrybinius klodus man atvėrė pirmą kartą aplankyta seniūnija. Tikiuosi, jog ši fotomanipuliacijų serija ežerėliečiams taps akstinu pamatyti savo miestelį naujomis akimis ir parašyti eilėraštį, epą ar dainą (kūrinių iliustracija gali tapti vienas ar visi šios serijos darbai), nutapyti paveikslą, sukurti skulptūrą, fotografuoti ar kurti visiškai laisva forma, nes įkvėpimas atsiranda tik dirbant, o kūryba yra puiki išsilaisvinimo forma!“