+370 37 534114 ezereliokultura@gmail.com facebook accesibility

Ringaudai – „Šiuolaikinė seniūnija”

Projektas Ringaudai- Šiuolaikinė seniūnija kartu su Kaunas ir Kauno rajonas Europos kultūros sostinė 2022 startuoja! 2021-aisiais metais Šiuolaikinė Ringaudų Seniūnija kurs skirtingas meninės kūrybos disciplinas apjungiantį Ringaudų almanachą, į kurį sutilps Ringaudų seniūnijoje gyvenančių fotografų, rašytojų, dailininkų, kompozitorių ir kitų kūrėjų drauge su seniūnijos gyventojais sukurti pasakojimai, nuotraukos, iliustracijos, koliažai ir kitas turinys. Ringaudų almanachas bus kuriamas visą pavasarį ir vasarą – gyventojų kūrybiškumą sužadins ir:
✽ į naują kūrybinį kelią atves literatės Neringa Daniulaitienė ir Šarūnė Baltrušaitienė
✽ fotografijos meno žiniomis dalinsis fotografai Kastytis Laužadis ir Andrius Sarapinas
✽ Ringauduose aidinčius garsus įrašinėti ir muzika paversti mokins kompozitorius Marius Paulikas
✽ vaizdingus gyvenamosios aplinkos koliažus sukurti padės iliustratorė Inga Dagilė
✽ savo šeimos, klasės, kiemo ar gatvės mini-almanachus susikurti padės kūrybininkė Liucija Dervinytė.
Kviečiame kovo 12 d. 17 val. į „Zoom“ platformą, kur galėsite sužinoti daugiau apie visą daugialypį Šiuolaikinės Ringaudų Seniūnijos bendruomenės kūrybinį projektą bei susipažinti su menininkais ir būsimųjų kūrybinių dirbtuvių vedėjais. Tapkite kūrėjais ir jūs! Nuoroda į susitikimą: https://us02web.zoom.us/j/86181851421
𝑁𝑢𝑚𝑎𝑡𝑜𝑚𝑎 𝑅𝑖𝑛𝑔𝑎𝑢𝑑𝑢̨ 𝑎𝑙𝑚𝑎𝑛𝑎𝑐ℎ𝑜 𝑖𝑠̌𝑙𝑒𝑖𝑑𝑖𝑚𝑜 𝑑𝑎𝑡𝑎 𝑖𝑟 𝑝𝑟𝑖𝑠𝑡𝑎𝑡𝑦𝑚𝑎𝑠 – 𝟸𝙾𝟸𝟷 𝑚. 𝑟𝑢𝑔𝑠𝑒̇𝑗𝑖𝑠.
Įvykio nuoroda:
Kovo 12 d. vyko projekto Ringaudai – Šiuolaikinė seniūnija kartu su Kaunas ir Kauno rajonas Europos kultūros sostinė 2022 veiklų pristatymas.
Nespėjusiems ar negalėjusiems sudalyvauti pristatyme kviečiame žiūrėti vaizdo įrašą: https://youtu.be/0J4BS9T5qdE
Ringaudų seniūnijos gyventojus nuo mažiausio iki augiausio kviečiame jungtis į veiklas ir tapti Ringaudų almanacho kūrėjais, pasidalinkite šia informacija su kaimynais, draugais, giminėm ir sekite naujienas apie kūrybines dirbtuves Ringaudų ls facebooke.
P. S. Kol kas planuojame virtualias veiklas, karantino sąlygom atlaisvėjus, kviesime jungtis į dirbtuves gyvai.
 

Ringaudų almanachas – naujas puslapis šiuolaikinėje kultūroje

Projektas Ringaudai – Šiuolaikinė seniūnija kartu su Kaunas ir Kauno rajonas Europos kultūros sostinė 2022 Kauno dienoje: https://m.kauno.diena.lt/…/ringaudu-almanachas-naujas… Visus Ringaudų seniūnijos gyventojus kviečiame jungtis į veiklas (kol kas online), kurkime Ringaudų almanachą kartu!


Kovo 21-ą dieną 17.30 val. kviečiame į nuotolinę fotografo Kastyčio Laužadžio pamoką „Fotografuojam žmones: Kąstyčio Laužadžio paskaita- kūrybinės dirbtuvės“. Tai projekto Ringaudai – Šiuolaikinė seniūnija kartu su Kaunas ir Kauno rajonas Europos kultūros sostinė 2022 veikla.Ringaudų seniūnijoje gyvenantis fotografas Kastytis Laužadis kviečia visus besidominčius fotografija įsitraukti į gilesnį, platesnį šios veiklos galimybių panaudojimą, skatinti aktyvų fotografijos vartojimą ir jos kūrybingą pritaikymą pagal poreikius. Užsiėmimų metu (zoom, vėliau, pagal galimybes – ir gyvai) bus plėtojami kūrybinių dirbtuvių fotografinės raiškos gebėjimai, ugdomas meninis skonis, vaizduotė. Nuolat skubėdami, nejučia nebepastebime dalykų, kurie supa mus kasdien. Užsiėmimo metu susipažinsite su gatvės fotografija – reportažu ir portretu.

Jei paskaitoje norite sulaukti fotografo komentaro apie Jūsų užfiksuotus fotokadrus – žmones, gatvės fotoreportažus – iki balandžio 20d. siųskite fotografijas su užrašu „žmonių, gatvės foto“ el. paštu: ringaudualmanachas@gmail.com

Prisijungimo nuoroda: https://us02web.zoom.us/…/83491415246pwd…

Dalyvių skaičius ribotas – kviečiame registruotis: https://bit.ly/32lWYNi


Ringaudų seniūnijoje gyvenanti poetė, skaitovė, gidė Neringa Daniulaitienė kviečia į Ringaudų almanacho kūrybinio rašymo dirbtuves. Tai projekto Ringaudai – Šiuolaikinė seniūnija kartu su Kaunas ir Kauno rajonas Europos kultūros sostinė 2022 veikla. Užsiėmimų metu (zoom, vėliau pagal galimybes – ir gyvai) bus plėtojami kūrybinių dirbtuvių fotografinės raiškos gebėjimai, ugdomas meninis skonis, vaizduotė. Trečiosiose ,,Ringaudų almanacho“ kūrybinio rašymo dirbtuvėse pakviesime kartu keliauti per vaizdų pasaulį į žodžio erdvę. Visi esame pastebėję, kad išvydus nuotrauką ar tapybos darbą, išgirdus melodiją pirmiausia sukyla emocijos, norisi sakyti ,,gražu, nuostabu” arba atvirkščiai, o paprašius darbą apibūdinti, dažnai pasakojame ką, jame matome. Bet kūrybinio rašymo dirbtuvių metu bandysime ne tik įžvelgti, bet ir persikelti į tuos vaizdus ir kurti jų priešistores ar istorijų tęsinį. Šių kūrybinio rašymo dirbtuvių objektai – kitų Ringaudų almanacho dirbtuvių meno kūrėjų darbai.

Dirbtuvėms turėkite savo mėgstamą rašiklį ir sąsiuvinį. Dirbtuvių vedėja: poetė, skaitovė, gidė, kūrybininkė Neringa Daniulaitienė.

Dirbtuvės vyks grupėje iki 10 žmonių, būtina išankstinė registracija čia: https://forms.gle/6TnLb38nzj6SAiPj8

Prisijungimo nuoroda: https://us02web.zoom.us/j/88604904658

Telefonas pasiteirauti 8 699 76434.


Ringauduose gyvenantis fotografas Andrius Sarapinas balandžio 23 d. 19.30 kviečia visus besidominčius fotografija įsitraukti į gilesnį, platesnį šios veiklos galimybių panaudojimą, skatinti aktyvų fotografijos vartojimą ir jos kūrybingą pritaikymą pagal poreikius. Tai projekto Ringaudai – Šiuolaikinė seniūnija kartu su Kaunas ir Kauno rajonas Europos kultūros sostinė 2022 veikla.

Užsiėmimų metu gyvai bus plėtojami kūrybinių dirbtuvių fotografinės raiškos gebėjimai, ugdomas meninis skonis, vaizduotė.

Naktinė fotografija. Viena paslaptingesnių ir įdomesnių fotografijos sričių. Tai dažniausia fotoaparato galimybių išbandymas. Šiai fotografijos sričiai trikojis būtinas, nes išlaikymai ilgi. Sužinosime, kaip ir kokius nustatymus rinktis, kokie objektyvai tinkamesni, kaip sufokusuoti tamsoje, kaip nufotografuoti žvaigždes, kaip fotografuoti visiškoje tamsoje ir gauti nenuspėjamus rezultatus. Išmoksime fotografuoti nejudančius objektus, juos bandysime apšviesti, įtrauksime ir judančius objektus, gaudysim „vaiduoklius”, taip pat bandysime piešti su šviesa. Tereikia fotoaparato, trikojo ir Jūs jau pasiruošę. Prožektorius, šilta apranga ir puodelis su šiltu gėrimu bei gera nuotaika pageidaujama. Fotografuosime gamtoje, bendrausime gyvai, tad kaukės būtinos.

Taip pat privalu laikytis atstumų.

Užsiėmime dalyvaujančių skaičius- iki 10 žmonių.

Dalyvių skaičius ribotas – registruotis būtina: https://docs.google.com/…/1H0sWjnFyvAfKx7e3mZl59zz…/edit

Renkamės gyvai prie Ringaudų bendruomenės centro- Gėlių g. 110, Tabariškės, Ringaudų sen., Kauno raj.

Nuoroda į renginį: https://www.facebook.com/events/319088432966871/


2021 m. rugsėjo 18 dienos vakarą įvyko dar vienas finalinis šių metų Šiuolaikinių seniūnijų projekto renginys! Šįsyk – Šiuolaikinėje Ringaudų seniūnijoje. Renginio metu buvo pristatytas Ringaudų almanachas, kurį drauge kūrė seniūnijos gyventojai.

Nuortaukos: M. Plepys