+370 37 534114 ezereliokultura@gmail.com facebook accesibility

Liaudiškų šokių ansamblis „Rasa“

Liaudiškų šokių ansamblį „Rasa“ dar 1967 metais subūrė buvę Kauno technologijos universiteto tautinių šokių ansamblio „Nemunas“ nariai  Romas ir Simona Galiniai, kurie iki šių dienų aktyviai dalyvauja ansamblio „Rasa“ veikloje.

Liaudiškų šokių ansamblis „Rasa“ – šokėjų, dainininkų ir muzikantų, mėgstančių lietuvišką tautinį meną, kolektyvas. Šokių pynės, palydimos švelnaus birbynės raliavimo, kanklių skambėjimo, užkrečiančio armonikos linksmumo, darniai susilieja į vientisą paveikslą, išraiškingai pateikiamą žiūrovui. Ši garsų, spalvų ir judesių harmonija plačiai išgarsino ansamblį ne tik Lietuvoje, bet ir daugelyje šalių. Liaudiškų šokių ansambliui „Rasa“ priskirta pirma meno mėgėjų kolektyvų kategorija.

Šiuo metu liaudiškų šokių ansamblis „Rasa“ turi per 50 aktyvių narių. Tai puikiai sugyvenantys skirtingo amžiaus ansamblio dalyviai ir jų šeimos. Ansamblyje šiuo metu šokio žingsneliu sukasi dvi šokėjų grupės – jaunatvišku veržlumu pasižyminti jaunimo šokėjų grupė ir subtili, savo elegancija ir išmintimi žavinti vyresniųjų šokėjų grupė. Taip pat ansamblis turi kūrybingą bei muzikalų liaudies instrumentų orkestrą.

Ansambliui vadovauja savo srities profesionalai – ansamblio meno vadovas ir liaudies instrumentų orkestro vadovas Gintaras Vilčiauskas ir ansamblio choreografas Darius Žilinskas, koncertmeisterė Rasa Karaškienė. Jau beveik 2 metus kolektyvas įsikūręs Kauno rajono Ežerėlio kultūros centre, kur puoselėja ir skleidžia meilę lietuvių liaudies menui tarp Kauno rajono bendruomenės narių.

Jau daugiau nei 5 dešimtmečius kolektyvas gyvuoja it darni šeima, kurią nuolat papildo nauji nariai. O išėjusieji iš ansamblio visam laikui išlieka šios vieningos, tautinį meną puoselėjančios šeimos dalimi.