2023-05-19

Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės dienos proga gegužės 20 d. 16 val. kviečiame į dokumentinio filmo „TRISPALVIS“ peržiūrą Senojoje Zapyškio bažnyčioje.

Vytauto V. Landsbergio filmas „Trispalvis” pasakoja apie režisieriaus pamėgtą Lietuvos pokario istoriją, tik šįkart čia kalbama ne apie konkretų žmogų ar įvykį, o bandoma sukurti apibendrintą pokario laisvės kovotojo portretą — nejuodinamą ir nešviesinamą, autentiškai piešiamą dvylikos to meto kovų liudininkų, buvusių partizanų ir jų ryšininkų. Sunku nusakyt šio filmo žanrą, kadangi jame be įtaigių dokumentinių pasakojimų matysime ir vaidybines scenas, nufilmuotas meistriška operatoriaus Sauliaus Lukoševičiaus ranka. Filmą lydės ir muzikiniai intarpai, kuriuose partizaniškas dainas atliks Ieva Narkutė ir Martynas Levickis. Ramiai tekantis filmas panardins žiūrovą į Lietuvos istorijos verpetus, raibuliuojančius kuo įvairiausiomis spalvomis — ir linksmomis, ir jaudinančiomis, ir graudžiomis. Visa tai prabils paprasta, nepretenzinga kino kalba, suprantama ir jaunam, ir senam, mylinčiam šį gražų kraštą.

Filmo anonsas: https://www.youtube.com/watch?v=1iHOXgZmGRY&fbclid=IwAR1OmkOn9RhsSXaHTWqKwSvG6cydV0x2q4eHQIcyuzuj03P-taFhIcn11kc

Filmo peržiūra vyks bažnyčios viduje.

Renginys nemokamas.

Jo metu bus fotografuojama, nuotraukos viešinamos.