2024-07-29

Liepos 28 d. (sekmadienį) įvyko barokinės muzikos koncertas „Susitikime meilės sode“. Dalyvavo atlikėjai: Rasa Juzukonytė (sopranas), Deividas Staponkus (baritonas) ir Aušra Motuzienė (klavesinas). Programoje skambės H. Purcell, G. F. Händel, G. B. Bononcini, P. Esteve, G. Pergolesi, D. Sarri ir A.Vivaldi kūriniai.

Domėjimasis baroko epochos muzika kiekvieną dešimtmetį vis didėja. Ir nenuostabu, nes ši genialiai paprasta muzika savo galinga muzikine kalba išreiškia vis tuos pačius, šimtmečiais nesikeičiančius žmogaus jausmus: meilę, pavydą, atsakomybę, pareigą, išdavystę, kuklumą ir valdžios troškimą, piktavališkumą ir mirtį… Kažin, ar prieš 300 metų kūrę kompozitoriai ir rašytojai numanė, kad ir toliau kiekvieną žmogų taurins tie patys prigimtiniai gėrio ir tiesos troškimai, kankins blogio ir smurto demonai?

To laikmečio kūrėjai tikėjo, kad gamtos ir žmogaus sielos grožis – nemarūs dalykai, įkvepiantys mus žygdarbiams ir meilei – žmogaus ir Tėvynės. Kad kilniausi jausmai suteikia begalinį laimės jausmą, o mylimojo ar mylimosios praradimas – kančias ir nenupasakojamą skausmą. Tad kartu su baroko operų veikėjais patirkime tai pasivaikščiodami meilės sode…

Trumpai apie atlikėjus:

Rasa Juzukonytė (sopranas) gimė Kaune, dainavimo mokėsi Kauno J. Gruodžio konservatorijoje ir Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, stažavosi pas prof. V. Noreiką, prof. I Milkevičiūtę, prof. R. Maciūtę. Dainavimo techniką, interpretaciją tobulino pas žymius užsienio dainavimo meistrus. 1994 m. ji debiutavo Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre, kur yra atlikusi Saffi vaidmenį J. Strausso operetėje „Čigonų baronas“, Žynę G. Verdi operoje „Aida“, pagrindinę Aidos partiją toje pačioje G. Verdi operoje, Fraskitą G. Bizet operoje „Karmen“ ir kitus vaidmenis.

Lietuvoje Rasa Juzukonytė gerai pažįstama muzikos mėgėjams kaip vokalinio terceto „Trys panteros“ narė. Labai svarbi jos koncertinės veiklos dalis – sukauptas ir atliekamas gausus sakralinės muzikos repertuaras. Rasa įrašė ir išleido keturias kompaktines plokšteles, yra koncertavusi Vokietijoje, Anglijoje, Norvegijoje, Ispanijoje, JAV, Čekijoje, Italijoje, Egipte, Lenkijoje, Rumunijoje, Urugvajuje, Argentinoje, Brazilijoje, Australijoje ir daugelyje kitų pasaulio šalių.

Pianistė Aušra Motuzienė yra Lietuvos muzikos ir teatro akademijos profesorė. Gimė Kaune, mokėsi Kauno J. Naujalio meno mokykloje ir J. Gruodžio konservatorijoje, studijavo Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje prof. O. Šteinberg klasėje. Koncertuoja kaip pianistė-koncertmeisterė su solistais instrumentalistais, dainininkais – R. Juzukonyte, D. Staponkumi, A. Liutkute, N. Katiliene, E. Klivickaite. Yra koncertavusi su R. Maciūte, V. Noreika, E. Kaniava, E. Navickaite-Majstor (Austrija), A. Fondeville (Prancūzija), D. Grauslyte-Mileika (JAV), L. M. Laivyte-Tatz (Vokietija) ir kt. Ji yra paskelbusi straipsnių muzikos klausimais, įrašė ir išleido dvi kompaktines muzikos plokšteles, dažnai vargonuoja šv. Mišiose.

Deividas Staponkus – Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Muzikos fakulteto dekanas, Dainavimo katedros profesorius, baigė LMTA bakalauro, magistro ir meno aspirantūros studijas. Dainavimą studijavo prof. Eduardo Kaniavos klasėje, kamerinį dainavimą prof. Sigutės Stonytės dainavimo klasėje, 2003–2004 metais stažavo LNOBT pas prof. Virgilijų Noreiką. Jis yra tarptautinių konkursų laureatas, nuo 2004 m. yra kviestinis LNOBT operos solistas, pastoviai veda dainavimo meistriškumo pamokas Lietuvoje ir užsienyje. Solistas dainavo Armėnijoje, Austrijoje, Danijoje, Estijoje, Čekijoje, JAV, Italijoje, Izraelyje, Latvijoje, Lenkijoje, Rusijoje, Rumunijoje, Sakartvele, Suomijoje, Vengrijoje, Vokietijoje.