Birželio 24-ąją prie Senosios Zapyškio bažnyčios vyko tradiciniai Šv. Jono Krikštytojo tituliniai atlaidai, subūrę gausų būrį tikinčiųjų, bendruomenės narių ir svečių. Šių metų šventė buvo ypatinga ne tik dėl minimų Vilkaviškio vyskupijos įsteigimo 100-ųjų metinių, bet ir dėl istorinio įvykio – pirmą kartą Senosios Zapyškio bažnyčios erdvėje visuomenei pristatyti naujieji vargonai.
Atlaidų programa prasidėjo inauguraciniu vargonų pristatymu. Vargonininkas Povilas Padleckis ir solistas Vygantas Bemovas atliko ištraukas iš G. F. Handelio oratorijos „Mesijas“. Simboliška, kad kūriniai apie pasirengimą ir atsinaujinimą tapo pirmaisiais garsais, paskelbusiais naują bažnyčios istorijos etapą – po ilgos tylos šioje erdvėje vėl prabilo vargonai.
Vidurdienį prie Senosios Zapyškio bažnyčios aukotos iškilmingos Šv. Mišios, kurioms vadovavo Vilkaviškio vyskupas Rimantas Norvila. Mišių metu giedojo Kauno valstybinis choras, vadovaujamas prof. Roberto Šerveniko. Chorui dirigavo Mindaugas Radzevičius, akompanavo Povilas Padleckis. Sakralinės muzikos ir maldos dermė sukūrė pakilią bei susikaupimo kupiną atmosferą.
Po Šv. Mišių vykusioje sveikinimų ceremonijoje susirinkusiuosius sveikino Vilkaviškio vyskupas Rimantas Norvila, Kauno rajono savivaldybės meras Valerijus Makūnas ir Zapyškio Šv. Jono Krikštytojo parapijos klebonas kun. Juozas Fakėjavas. Tradiciškai pagerbti šio krašto Jonai, Janinos ir Jonės, kuriems skirti nuoširdūs bendruomenės sveikinimai ir linkėjimai.
Vėliau šventės dalyviai buvo pakviesti į vargonų muzikos koncertą, o po jo susibūrė prie agapės stalo bendrystei ir pokalbiams. Visos dienos metu šventinę nuotaiką papildė šurmuliuojanti mugė, kurioje lankytojai galėjo pasivaišinti gardumynais, pasimėgauti kava bei įsigyti tautodailininkų ir amatininkų dirbinių.
Šventę vainikavo atlikėjos Liepos Norkevičienės ir Klaipėdos Mėlynojo choro koncertas. Jautrūs ir energingi pasirodymai, bendruomeniška atmosfera bei gyva muzika tapo gražia šventės pabaiga, dar kartą priminusia, kad Zapyškio atlaidai yra ne tik religinė tradicija, bet ir svarbi bendruomenę vienijanti šventė.
Šv. Jono Krikštytojo atlaidus organizavo Kauno rajono savivaldybė ir Kauno rajono Ežerėlio kultūros centras kartu su partneriais – Zapyškio parapija, Zapyškio seniūnija ir Zapyškio pagrindine mokykla. Renginys dar kartą patvirtino, kad Senosios Zapyškio bažnyčios erdvė išlieka svarbiu kultūros, tikėjimo ir bendrystės centru, kuriame prasmingai susitinka istorija, tradicijos ir šiandienos bendruomenė.
































