2023-03-02

Odetos Tumėnaitės-Bražėnienės ir Adelės Bražėnaitės-Gančerienės liaudiškos grafikos darbų paroda „Linkėjimai iš Aukštaitijos!

Zapyškio seniūnijos salėje ir Zapyškio bibliotekoje nuo kovo 6 d. iki balandžio 6 d. vyks dviejų talentingų tautodailininkių iš Aukštaitijos, Odetos Tumėnaitės-Bražėnienės ir Adelės Bražėnaitės-Gančierės – mamos ir dukters – grafikos darbų paroda „Linkėjimai iš Aukštaitijos”.

 Odeta Tumėnaitėa-Bražėnienė nuo 1984 m. – Lietuvos tautodailės sąjungos narė, kuria karpinius, lino ir medžio raižinius, skutinėja bei vašku margina margučius. Tautodailininkė surengė per 100 personalinių parodų, kurios apkeliavo įvairias Europos, JAV ir kt. šalių galerijas. Dalyvavo per 200 rajoninių, regioninių, respublikinių ir tarptautinių parodų įvairiose šalyse. Apdovanota prizais ir laureato diplomais. Savo karpiniais ir grafika iliustravo per 10 knygų.
Odetos Tumėnaitės Bražėnienės kūrinių yra įsigiję Lietuvos, užsienio muziejai.
Tautodailininkė dalyvauja ir edukacinėje veikloje: moko savo amato įvairiuose seminaruose ir kt. renginiuose Lietuvoje, Lenkijoje, Ukrainoje, Airijoje, Vokietijoje, Nyderlanduose, Italijoje, JAV ir kt.
Adelė Bražėnaitė-Gančerienė yra Lietuvos tautodailės sąjungos narė nuo 2018 m. Šiuo metu kuria medžio bei lino raižinius, dekoruoja margučius, dalyvauja parodose Lietuvoje bei užsienyje. 
Regioninėje „Aukso vainiko” parodoje 2021 m. jai skirta I vieta.

 Kviečiame pasigrožėti tautodailininkių iš Aukštaitijos kūryba!